Czym jest urządzenie Monsieur Cuisine?

Opublikowano: 20 września 2021


Czym jest urządzenie Monsieur Cuisine?

Pełna nazwa urządzenia to Monsieur Cuisine, jednak powszechnie używane przez konsumentów oznaczenie to "Lidlomix", z uwagi na jego dostępność w sklepach Lidl.

Jest to uniwersalny, wielofunkcyjny robot kuchenny, zastępujący kilka innych urządzeń. Potrafi wykonać wiele czynności, które zazwyczaj odbywają się podczas przygotowywania różnego rodzaju posiłków oraz napojów. Oszczędza czas i miejsce, sprawia, że zachowujemy harmonijny porządek w kuchni, a przygotowywanie dań staje się łatwe i przyjemne, nawet dla kompletnego laika. Urządzenie Monsieur Cuisine swoją premierę miało w Niemczech w maju 2014 roku. Od tego czasu pojawiło się na wielu rynkach, głównie za pośrednictwem sklepu Lidl, który funkcjonuje w kilku krajach europejskich.

Istnieje kilka typów tego urządzenia:

  • Monsieur Cuisine
  • Monsieur Cuisine plus
  • Monsieur Cuisine edition plus
  • Monsieur Cuisine connect
  • Monsieur Cuisine connect trend (od grudnia 2021 r. w Niemczech)
  • Monsieur Cuisine smart (od 6 grudnia 2021 r. we Francji)
  • Monsieur Cuisine mini (wersja dla dzieci)

Podstawowa różnica pomiędzy urządzeniami, poza ceną, to rozmiar oraz funkcje multimedialne. Wersje connect, connect trend oraz smart posiadają wbudowane interaktywne wyświetlacze oraz system Android, z dedykowaną aplikacją, która za pośrednictwem Internetu zapewnia nam dostęp do setki przepisów, które można wykonać krok po kroku, zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. Wersje plus, edition plus są uboższe, posiadają tylko zwykły monochromatyczny wyświetlacz, mają nieco mniejszy pojemnik, a wszystkie przepisy, które zazwyczaj są kompatybilne z innymi urządzeniami, wykonuje się manualnie. Wersje connect trend oraz smart to najnowsze modele, które nie są jeszcze oficjalnie dostępne w sprzedaży w Polsce.

Wszelkie informacje dotyczące użytkowania urządzeń Monsieur Cuisine znajdują się w dołączonej do urządzenia instrukcji użytkownika.

Aktualną instrukcję obsługi można znaleźć na stronie obsluga-klienta.lidl.pl

Szukaj na stronie
Baza przepisów

Kliknij na wybraną nazwę modelu

O stronie

Prezentowana strona to prywatny blog internetowy, w którym opisywane są tylko i wyłącznie subiektywne odczucia autora, dotyczące prezentowanego i posiadanego przez niego sprzętu. Więcej informacji.

Oficjalna strona urządzenia znajduje się pod adresem monsieur-cuisine.com, a sklep oficjalnego dystrybutora to lidl.pl

Prezentowana strona to blog internetowy, w którym opisywane są tylko i wyłącznie subiektywne odczucia autora dotyczące prezentowanego i posiadanego sprzętu. Prawa własności dotyczące poszczególnych znaków towarowych należą do firm, które są ich właścicielami. Strona internetowa nie jest sklepem internetowym, zawiera jedynie odnośniki do ogłoszeń, aukcji, sklepów, które sprzedają roboty kuchenne i akcesoria, a w mniemaniu autora mogą stanowić zainteresowanie użytkowników urządzenia. Informacje zawarte na stronie nie są oficjalnym stanowiskiem firm produkujących prezentowane urządzenie.

Na stronie internetowej znajdują się tzw. linki afiliacyjne, których po kliknięciu następuje przekierowywanie użytkownika do różnych sklepów internetowych. W związku z tym autor strony może otrzymać za to wynagrodzenie.

"Lidlomix" nie jest oficjalną nazwą urządzeń z serii Monsieur Cuisine. Określenie to jednak jest potocznie używane ze względu na sprzedawanie robota w sklepach Lidl.